آمین

نویسنده: محمد یعقوبی

این متن با حذف چند کلمه در تاریخ ۱۹ مردادماه در خبرگزاری ایلنا چاپ شد. واژه‌های حذف‌شده را با رنگ قرمز مشخص کرده‌ام.

با سپاس از بابک احمدی که پس از امتناع دو خبرگزاری کوشید در خبرگزاری ایلنا چاپ‌ش کند

متن پی‌دی‌اف چاپ‌شده در روزنامه‌ی ایلنا

روزی روزگاری شعبان جعفری و دارودسته‌اش در خیابان‌ها دشنه در دست عربده می‌کشیدند، حالا در روزگار اینترنت، شعبان‌های این‌روزها در فضای مجازی عربده می‌کشند و چاقوکشی می‌کنند. یک ماهی است شعبان‌ها یاوه‌هایی با نام‌هایی احتمالن جعلی در خبرگزاری‌هایشان ‍در دیدرس نهاده‌اند که البته هر عقل سلیمی پس از خواندن این متن‌ها درخواهد یافت من بهانه‌ی این شعبان‌ها و آن خبرگزاری‌‌ها هستم و هدف‌ بی‌گمان باج‌خواهی از مدیران محترمی است که شعبانکان با ادبیاتی سخیف و لمپنانه و بدویتی تمام‌عیار با چند بار نام‌بردن از آن مدیران منظور نوشته‌ها را فاش می‌کنند. اما چرا من باید بهانه‌ی این باج‌خواهی باشم؟ تنها دلیلی که پیدا می‌کنم این است که در این پنج ماه سه تئاتر کار کرده‌ام که هر سه با استقبال مردم روبه‌رو شده است. من سپاس‌گزار مدیران محترمی هستم که فرصت دادند تا این سه نمایش را به‌روی صحنه ببرم ولی شک ندارم اگر فقط یک نمایش کار کرده بودم هیچ متنی علیه من نوشته نمی‌شد ولی شعبانکان بی‌نوا در هر حال باید بهانه‌هایی دیگر می‌یافتند برای تاختن به این مدیران. از یک سو مردمی که دست‌شان را می‌بوسم و به عشق آنان است که هنوز تئاتر کار می‌کنم هر شب با استقبال از نمایش‌های گروه‌مان امیدوارمان می‌کنند به ادامه‌ی کار، از دیگر سو شعبان‌ها، چاقوکشان دنیای مجازی با تهمت و بدگویی به عبث می‌کوشند ناامیدمان کنند. هر عقل سلیمی با خواندن عربده‌‌هایشان نتیجه خواهد گرفت اگر این حرف‌ها که به محمد یعقوبی نسبت می‌دهند حرف‌های بدی است چرا بازنشرش کرده‌اند؟ این بی‌فکران حتا معنای تشبیه را نمی‌دانند یا خود را به نفهمی زده‌اند؟ گرچه حق شکایت و پی‌گرد قانونی علیه این شعبانکان برای من محفوظ است ولی دل‌سوزانه ترجیح می‌دهم برای این‌گونه آلاینده‌گان واژه آرزو کنم راه آبرومندی برای ارتزاق خود پیدا کنند. چون شک ندارم هر کس شغلی و صد البته درآمدی کافی داشته باشد تن به این خواری و خفت نخواهد داد که با بدگویی از دیگران ارتزاق کند. با این امید که آرزویم برآورده شود، برای این‌گونه نیازمندان دعا می‌کنم: باشد که هیچ‌کس ناگزیر نشود با چاقوکشی نان‌آور خانه‌اش بشود. آمین.

محمد یعقوبی

۹۳۰۵۱۸

غفلت مجدد در تئاتر؛‌ نمایشی که در آن مردها روسری دارند
جوابیه تصویری و متنی «محمد یعقوبی» به مطلب رجانیوز + توضیحات؛ وقتی نورچشمی دولت برای جواب دادن به مطلب رجانیوز، ناچار می‌شود از انگشتان دستش استفاده کند!/ آقای مرادخانی! کلاهتان را بالاتر بگذارید
غفلت مجدد در تئاتر، نمایشی که در آن مردان روسری دارند
«وزیرارشاد»وخون شهدا!وفعالیت«همجنس‌باز»وحامی«بی‌حجابی» و«بی عفتی»«کارگردان تاتر»به نام«محمد یعقوبی»
با نورچشمی دولت در حوزه تئاتر آشنا شوید
کارگردان مورد حمایت ویژه مدیران دولتی: این انقلاب جشن‌ گرفتن ندارد
«محمد یعقوبی»،«نویسنده وکارگردان»غربگرا، حامی بی بند باری وفتنه گر،مطلب توهین به رسانه های ارزشی رااز سایت شخصی خودحذف کرد!
روزنامه‌ی کیهان: کارگردان نورچشمی که از همجنس گرایی و بی حجابی حمایت می‌کند
جوابیه مرکز هنرهای نمایشی پیرامون هتاکی «محمد یعقوبی»+توضیحات رجانیوز؛ انکار بدیهیات برای دفاع از نورچشمی؛گفته‌های یعقوبی ربطی به آثار او ندارد/آیا مدیران تئاتر نمی‌بینند نمی‌فهمند یا نمی‌خواهند ببینند؟
پاسخ سرتاسر توهین وبی‌ادبانه«محمد یعقوبی»به رسانه‌های ارزشی و«هشدار نیوز»
محمد مهدی باباهادی:‌مردم ما بیش از این اکران نمایش های مبتذل و خزعبل گویی های کارگردان هتاک، م – ی به ارزش های انقلاب را تاب نخواهند آورد.
«زئوس»‌ها از جان تئاتر ایران چه می‌خواهند؟
آقای«محمد یعقوبی» به ظاهر کارگردان تاتر!ما«افسران جنگ نرم»«جبهه انقلاب» هستیم ،نه عربده کش،چاقوکش وشعبان بی مخ!والبته شما همان مروج فسادبی بندباری و…
آقای یعقوبی شمادر اجرای نمایش تخت خواب،دست دادن زن ومرد!والقای سکس و….چگونه گفته ها واعتقادات خود را کذب محض می دانید؟!
یادداشت امین عظیمی پیرامون انتشار تصویرش در خبر ۲۰:۳۰
واکنش محمد رحمانیان به حاشیه‌های پیش‌آمده برای یعقوبی