قرمز و دیگران نمایش‌نامه‌ای است نوشته‌ی محمد یعقوبی که نخستین‌بار در سال ۱۳۸۱ به کارگردانی محمد یعقوبی در جشن‌واره‌ی تئاتر تهران اجرا شد. سپس در اسفندماه سال ۱۳۸۲  و فروردین و اردی‌بهشت سال ۱۳۸۳ در تئاتر شهر در سالن تئاتر قشقایی به روی صحنه رفت و پرتماشاگرترین تئاتر  آن زمان شد.
بازی‌گران:
بهروز بقايي، مهدی صباغی، ابوالحسن علی‌محمدی، علی سليمانی، مهرداد ضيايی، فريبا متخصص، پرستو گلستانی، آيدا كيخايی، رويا ميرعلمی، نگار جواهريان، هانیه توسلی (فقط در اجرای جشن‌واره)، فهيمه امن‌زاده، مسعود ميرطاهری، مهروش جعفرقلی‌زاده، پيام يزدانی، جواد مولانيا، وحید سبیلی(فقط در اجرای جشن‌واره)، مهدی صباغی، احمد اطراق‌چی، آرش سالار و احمد آكشته
طراح صحنه: ناصح کامگاری

موسیقی: بهرنگ بقایی
عکاس: مصطفا قاهری و مجید مولانیا

محمد یعقوبی در سال ۱۳۸۲ فیلمی کوتاه بر اساس چند صحنه از این نمایش‌نامه ساخت و بازی‌گران آن بهروز بقایی، پرستو گلستانی، احمد اطراق‌چی، مهرداد ضیایی و رویا میرعلمی بودند.

در سال ۱۳۸۹ حسن معجونی قرمز و دیگران را با هنرجویان کارگاه تئاترش بدر فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه برد. قرمز و دیگران  هم‌چنین در سال ۱۳۹۲ در امریکا (برکلی) به کارگردانی بلا واردا  به روی صحنه رفت، در سال ۱۳۹۵ در دالاس به کارگردانی محمد عاقبتی نمایش‌نامه‌خوانی شد و در سال ۱۳۹۶ در سالن تئاتر شهرزاد در تهران به کارگردانی بهمن معتمدیان به روی صحنه رفت.

نقدها و نظرها درباره‌ی قرمز و دیگران

عکس‌های اجرای قرمز و دیگران به کارگردانی محمد یعقوبی / ۳-۱۳۸۲

عکس‌های پشت‌ صحنه‌ی قرمز و دیگران